Personeel.com

Vacaturemonitor september 2026: de vacaturemarkt aan het eind van de maand

Op 30 september 2026 stonden er 11.834 vacatures van 907 werkgevers op Personeel.com. Daarvan zijn er 3.292 in de afgelopen 30 dagen geplaatst, 874 in de afgelopen week. De meest gevraagde functie is engineer (795 vacatures), en de meeste vacatures staan in Amsterdam (2.226).

Vacatures
11.834
Werkgevers
907
Nieuw in 30 dagen
3.292
Thuis of hybride
26,1%

Stand van 30 september 2026

Meest gevraagde functies

#FunctieVacaturesNieuw (30 dagen)Mediaan salarisAandeel
1Engineer795240€ 5.1006,7%
2Consultant45792€ 5.0003,9%
3Verpleegkundige440100€ 4.1003,7%
4Adviseur406104€ 5.0003,4%
5Accountant39526€ 4.1003,3%
6Begeleider325108€ 3.4002,7%
7Sales314103€ 3.9002,7%
8Monteur31245€ 3.7002,6%
9Software developer29176€ 5.3002,5%
10Verzorgende27645€ 3.2002,3%
11Verkoopmedewerker23680€ 2.6002%
12Accountmanager23380€ 4.5002%
13Teamleider22382€ 4.0001,9%
14Bezorger19027€ 3.0001,6%
15Bijbaan18553–1,6%
16Helpende17024€ 3.0001,4%
17Marketing17058€ 4.2001,4%
18HR en recruitment13754€ 4.4001,2%
19Uitvoerder13537€ 5.3001,1%
20Jurist12528€ 6.6001,1%
21Werkvoorbereider12422€ 4.8001%
22Chauffeur11620€ 3.2001%
23Psycholoog11221€ 6.1000,9%
24Projectmanager11038€ 6.2000,9%
25Horeca10842€ 2.7000,9%

Steden met de meeste vacatures

#PlaatsVacaturesNieuw (30 dagen)Aandeel
1Amsterdam2.22674618,8%
2Utrecht7141876%
3Rotterdam4791244%
4Den Haag3551473%
5Eindhoven266802,2%
6's-Hertogenbosch186401,6%
7Breda169431,4%
8Amstelveen166291,4%
9Amersfoort165441,4%
10Arnhem144391,2%
11Maastricht142561,2%
12Hoofddorp137451,2%
13Leiden136581,1%
14Almere128251,1%
15Zwolle122211%
16Tilburg107200,9%
17Delft100330,8%
18Dordrecht97190,8%
19Nieuwegein95540,8%
20Nijmegen95210,8%

Vacatures per provincie

#ProvincieVacaturesNieuw (30 dagen)Aandeel
1Noord-Holland3.3731.00728,5%
2Zuid-Holland2.25365819%
3Utrecht1.63443613,8%
4Noord-Brabant1.49035212,6%
5Gelderland8152006,9%
6Limburg5351664,5%
7Overijssel4831104,1%
8Flevoland221581,9%
9Friesland177751,5%
10Groningen161421,4%
11Drenthe126221,1%
12Zeeland83160,7%

Vacatures per sector

#SectorVacaturesNieuw (30 dagen)Aandeel
1Zorg & Welzijn1.63539713,8%
2Techniek & IT1.48947512,6%
3Finance & Office1.19232510,1%
4Bouw & Installatie8091536,8%
5Sales & Marketing7412566,3%
6Logistiek & Productie6551575,5%
7Horeca & Retail5541904,7%

Vacatures per dienstverband

DienstverbandVacaturesNieuw (30 dagen)Aandeel
Contract4.5861.18238,8%
Full-time3.20267927,1%
Part-time1.21530310,3%
Stage343982,9%
Tijdelijk54190,5%
Freelance45120,4%

Eerdere maanden

Hoe we tellen

De Vacaturemonitor telt alle vacatures die op het genoemde moment op personeel.com/vacatures stonden: vacatures van werkgevers die via Personeel.com werven, en vacatures die werkgevers op hun eigen website publiceren. Een vacature die we bij meer dan één bron vinden, telt één keer.

De functie halen we uit de functietitel (een "Allround servicemonteur" is een monteur). Een vacature kan onder meer dan één functie vallen, en niet elke vacature valt onder een functie of sector. "Nieuw" betekent geplaatst in de afgelopen 30 dagen, volgens de datum waarop de werkgever de vacature publiceerde. Aandelen zijn van alle vacatures.

Het mediaan salaris is bruto per maand voor een fulltime baan, uit de vacatures van die functie die een salaris noemen (het midden van elke genoemde range). Stagevergoedingen en jeugdlonen tellen niet mee; het staat er als minstens vijf vacatures van twee werkgevers een salaris noemen.

Deze pagina toont de stand aan het eind van september 2026 en verandert niet meer. Citeren mag, met bronvermelding: Personeel.com Vacaturemonitor september 2026.