Vacaturemonitor oktober 2026: de vacaturemarkt aan het eind van de maand
Op 31 oktober 2026 stonden er 12.228 vacatures van 902 werkgevers op Personeel.com. Daarvan zijn er 3.334 in de afgelopen 30 dagen geplaatst, 1.103 in de afgelopen week. De meest gevraagde functie is engineer (819 vacatures), en de meeste vacatures staan in Amsterdam (2.286). Dat zijn +394 vacatures ten opzichte van eind september 2026.
- Vacatures
- 12.228
- Werkgevers
- 902
- Nieuw in 30 dagen
- 3.334
- Thuis of hybride
- 26,3%
Stand van 31 oktober 2026
Meest gevraagde functies
| # | Functie | Vacatures | Nieuw (30 dagen) | Mediaan salaris | Aandeel | Verschil met september 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Engineer | 819 | 270 | € 5.200 | 6,7% | +24 |
| 2 | Accountant | 449 | 115 | € 4.300 | 3,7% | +54 |
| 3 | Verpleegkundige | 448 | 66 | € 4.100 | 3,7% | +8 |
| 4 | Consultant | 437 | 106 | € 5.000 | 3,6% | −20 |
| 5 | Adviseur | 426 | 95 | € 4.800 | 3,5% | +20 |
| 6 | Begeleider | 332 | 103 | € 3.400 | 2,7% | +7 |
| 7 | Monteur | 321 | 59 | € 3.700 | 2,6% | +9 |
| 8 | Sales | 305 | 93 | € 3.700 | 2,5% | −9 |
| 9 | Software developer | 291 | 103 | € 5.300 | 2,4% | 0 |
| 10 | Verzorgende | 284 | 29 | € 3.200 | 2,3% | +8 |
| 11 | Teamleider | 267 | 84 | € 4.000 | 2,2% | +44 |
| 12 | Accountmanager | 233 | 73 | € 4.900 | 1,9% | 0 |
| 13 | Verkoopmedewerker | 204 | 48 | € 2.700 | 1,7% | −32 |
| 14 | Bezorger | 193 | 4 | € 3.000 | 1,6% | +3 |
| 15 | Bijbaan | 185 | 41 | – | 1,5% | 0 |
| 16 | Helpende | 180 | 27 | € 3.000 | 1,5% | +10 |
| 17 | Marketing | 179 | 81 | € 4.200 | 1,5% | +9 |
| 18 | HR en recruitment | 171 | 74 | € 4.400 | 1,4% | +34 |
| 19 | Uitvoerder | 140 | 21 | € 5.300 | 1,1% | +5 |
| 20 | Jurist | 127 | 18 | € 6.600 | 1% | +2 |
| 21 | Chauffeur | 118 | 26 | € 3.200 | 1% | +2 |
| 22 | Werkvoorbereider | 118 | 20 | € 4.800 | 1% | −6 |
| 23 | Projectmanager | 115 | 28 | € 6.500 | 0,9% | +5 |
| 24 | Horeca | 110 | 29 | € 2.700 | 0,9% | +2 |
| 25 | Projectleider | 104 | 21 | € 6.300 | 0,9% | – |
Steden met de meeste vacatures
| # | Plaats | Vacatures | Nieuw (30 dagen) | Aandeel | Verschil met september 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 2.286 | 741 | 18,7% | +60 |
| 2 | Utrecht | 747 | 203 | 6,1% | +33 |
| 3 | Rotterdam | 474 | 140 | 3,9% | −5 |
| 4 | Den Haag | 347 | 111 | 2,8% | −8 |
| 5 | Eindhoven | 275 | 89 | 2,2% | +9 |
| 6 | 's-Hertogenbosch | 206 | 50 | 1,7% | +20 |
| 7 | Amstelveen | 187 | 50 | 1,5% | +21 |
| 8 | Breda | 175 | 51 | 1,4% | +6 |
| 9 | Amersfoort | 156 | 28 | 1,3% | −9 |
| 10 | Hoofddorp | 146 | 46 | 1,2% | +9 |
| 11 | Leiden | 146 | 49 | 1,2% | +10 |
| 12 | Almere | 134 | 33 | 1,1% | +6 |
| 13 | Maastricht | 134 | 40 | 1,1% | −8 |
| 14 | Tilburg | 133 | 43 | 1,1% | +26 |
| 15 | Zwolle | 132 | 31 | 1,1% | +10 |
| 16 | Arnhem | 129 | 36 | 1,1% | −15 |
| 17 | Nijmegen | 103 | 29 | 0,8% | +8 |
| 18 | Rijswijk | 101 | 23 | 0,8% | – |
| 19 | Groningen | 100 | 25 | 0,8% | – |
| 20 | Dordrecht | 99 | 20 | 0,8% | +2 |
Vacatures per provincie
| # | Provincie | Vacatures | Nieuw (30 dagen) | Aandeel | Verschil met september 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Noord-Holland | 3.504 | 1.052 | 28,7% | +131 |
| 2 | Zuid-Holland | 2.278 | 609 | 18,6% | +25 |
| 3 | Utrecht | 1.609 | 344 | 13,2% | −25 |
| 4 | Noord-Brabant | 1.604 | 419 | 13,1% | +114 |
| 5 | Gelderland | 797 | 197 | 6,5% | −18 |
| 6 | Limburg | 591 | 206 | 4,8% | +56 |
| 7 | Overijssel | 471 | 91 | 3,9% | −12 |
| 8 | Flevoland | 227 | 62 | 1,9% | +6 |
| 9 | Friesland | 187 | 68 | 1,5% | +10 |
| 10 | Groningen | 176 | 55 | 1,4% | +15 |
| 11 | Drenthe | 114 | 18 | 0,9% | −12 |
| 12 | Zeeland | 90 | 19 | 0,7% | +7 |
Vacatures per sector
| # | Sector | Vacatures | Nieuw (30 dagen) | Aandeel | Verschil met september 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zorg & Welzijn | 1.666 | 335 | 13,6% | +31 |
| 2 | Techniek & IT | 1.521 | 481 | 12,4% | +32 |
| 3 | Finance & Office | 1.305 | 426 | 10,7% | +113 |
| 4 | Bouw & Installatie | 824 | 154 | 6,7% | +15 |
| 5 | Sales & Marketing | 734 | 252 | 6% | −7 |
| 6 | Logistiek & Productie | 676 | 146 | 5,5% | +21 |
| 7 | Horeca & Retail | 503 | 141 | 4,1% | −51 |
Vacatures per dienstverband
Eerdere maanden
Hoe we tellen
De Vacaturemonitor telt alle vacatures die op het genoemde moment op personeel.com/vacatures stonden: vacatures van werkgevers die via Personeel.com werven, en vacatures die werkgevers op hun eigen website publiceren. Een vacature die we bij meer dan één bron vinden, telt één keer.
De functie halen we uit de functietitel (een "Allround servicemonteur" is een monteur). Een vacature kan onder meer dan één functie vallen, en niet elke vacature valt onder een functie of sector. "Nieuw" betekent geplaatst in de afgelopen 30 dagen, volgens de datum waarop de werkgever de vacature publiceerde. Aandelen zijn van alle vacatures.
Het mediaan salaris is bruto per maand voor een fulltime baan, uit de vacatures van die functie die een salaris noemen (het midden van elke genoemde range). Stagevergoedingen en jeugdlonen tellen niet mee; het staat er als minstens vijf vacatures van twee werkgevers een salaris noemen.
Deze pagina toont de stand aan het eind van oktober 2026 en verandert niet meer. Citeren mag, met bronvermelding: Personeel.com Vacaturemonitor oktober 2026.